Okulary przeciwsłoneczne – modny dodatek, ale nie tylko.

Zwykle przed sezonem wakacyjnym zastanawiamy się nad zakupem okularów przeciwsłonecznych, ale nie bardzo wiemy, jakie wybrać, aby dobrze wyglądać i to zgodnie z obowiązującymi trendami.  Oto kilka podpowiedzi.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do twarzy?
Tak zwane aviatory( lustrzanki), muchy, kujonki czy  lenonki przyciągają spojrzenia nie tylko pań, ale także panów, ale niestety nie wszystkim takie okulary pasują.  Okulary codziennie, bo o nich mowa muszą być odpowiednio dobrane do rysów twarzy, a także do naszego stylu ubierania się i czesania. Chodzi o to, aby oprawki swoim kształtem i kolorem dodały nam uroku, dlatego na przykład do twarzy kwadratowej dobrze jest wybrać okulary o łagodnych,  zaokrąglonych oprawkach. Posiadaczki takiej twarzy mogą sobie pozwolić na wiele przy wyborze najmodniejszych oprawek, ale wszystko z zachowaniem zasady złagodzenia ostrych rysów twarzy. Natomiast panie z twarzą okrągłą powinny tak dobrać oprawki, aby wysmuklić  twarz. Tu najlepiej sprawdzą się kwadratowe czy prostokątne oprawki.  Twarz trójkątna może okazać się problematyczna, jednak wybierając modele owalne i okrągłe z łatwością zatuszujemy zbyt wydane czoło i zapanujemy nad proporcjami twarzy. I na koniec twarz owalna, do której pasują zwykle wszystkie typu oprawek! Mając zatem taką twarz możesz zaszaleć z wyborem i jeśli tylko masz ochotę skuś się na sportowe okulary przeciwsłoneczne, które są niezwykle modne w tym sezonie, a do tego bardzo funkcjonalne. W tym przypadku można zaszaleć i z kolorami oprawek i z ich kształtami.

Dostosowanie okularów przeciwsłonecznych do stylu życia.

Dynamika naszego życia to również ważny aspekt, który powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze oprawek. Warto zatem  pomyśleć o tym, czy będziemy je wykorzystywać tylko do spacerów i jazdy samochodem, czy może także podczas jazdy rowerem lub  podczas biegów. Dobrze dobrane okulary zapewnią nam komfort noszenia i staną się czymś więcej niż tylko modnym dodatkiem.

Bezpieczne dla oczu

Wybierając okulary powinniśmy uwzględnić wiele różnych czynników, a nie tylko to, co podpowiadają nam popularne celebrytki zerkające na nas z wszechobecnych plakatów czy reklam w mediach społecznościowych, bo modny look to jedno, a drugie to nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Okulary powinny być zdrowe dla oczu, z odpowiednimi filtrami czy fotochromami. Dlatego kupując okulary przeciwsłoneczne warto rozważyć zakup w dobrych sklepach, jak na przykład http://www.1242.eu/, gdzie uzyskamy niezbędne porady, a także gwarancję producenta na dwa lata. W takim sklepie z łatwością wybierzemy odpowiedni model okularów, począwszy od bardzo popularnych marek, jak PRADA czy DOLCE&GABBANA,  kończąc na sportowych i wygodnych okularach dla bardzo aktywnych osób.

Okulary przeciwsłoneczne powinny być niczym druga skóra, lekkie, wygodne i funkcjonalne, a gdy do tego są piękne to pozostaje nam już tylko cieszyć się nimi przez długie lata.

pexels-photo-172177_okulary

 

RB

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *