Nowoczesne aparaty słuchowe

Często aparaty słuchowe kojarzą się stereotypowo z dużymi urządzeniami noszonymi za uchem, w których co jakiś czas pojawiają się nieprzyjemne piski. Tymczasem nowoczesne aparaty słuchowe to urządzenia dyskretne i przystosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.Korzystanie z aparatów słuchowych nowej generacji przynosi duże korzyści nie tylko ze względu na odpowiednią korekcję słuchu, ale także z uwagi na codzienny komfort. Są to urządzenia zaawansowane technologicznie niczym komputery. Dlatego też umożliwiają m.in. bezprzewodową rozmowę przez telefon, połączenie z laptopem czy odtwarzaczem mp3, a także innymi urządzeniami obsługującymi technologię Bluetooth®, a dzięki cyfrowym systemom przetwarzania sygnału gwarantują czysty dźwięk – bez żadnych pisków.

Niewidoczny komfort słyszenia

Wśród nowoczesnych aparatów słuchowych wyróżnia się kilka rodzajów urządzeń:

– aparaty słuchowe całkowicie wewnątrzkanałowe (CIC, ang. Completely-In-the-ear-Canal)

– aparaty słuchowe wewnątrzkanałowe (ITC, ang. In-The-ear-Canal)

– aparaty słuchowe wewnątrzuszne (ITE, ang. In-The-Ear)

– aparaty słuchowe zauszne (BTE, ang. Behind-The-Ear)

– aparaty słuchowe zauszne z słuchawką w uchu (RITE, ang. Receiver-In-The-Ear)

Najbardziej dyskretne są aparaty słuchowe typu CIC – umieszcza się je całkowicie wewnątrz kanału słuchowego pacjenta, zapewniają wysoki komfort użytkowania, ponieważ można nimi zdalnie sterować dzięki nowoczesnym pilotom oraz aplikacji na smartfon SoundGate App, opracowanej przez firmę Bernafon, czołowego producenta aparatów słuchowych. Urządzenia wewnątrzuszne i wewnątrzkanałowe również są niewidoczne dla innych, ponieważ kolor ich obudowy zostaje dopasowany do karnacji pacjenta. Zauszne aparaty słuchowe gwarantują najlepsze wzmocnienie. Nowoczesne modele zauszne są niewielkie, nie sprawiają problemów, a kolor obudowy można dostosowa

do karnacji, koloru włosów lub wyrazić nim swój oryginalny styl. Najbardziej dyskretne modele aparatów zausznych to urządzenia typu RITE – zauszne z słuchawką w uchu.

Nowoczesne rozwiązania

Dzięki systemom cyfrowego przetwarzania sygnału, np. ChannelFree™, marki Bernafon, użytkownik ma pewność, że dźwięk pochodzący z jego aparatu słuchowego jest najwyższej jakości. Systemy redukcji sygnałów sprzężonych i transjentowych skutecznie eliminują nieprzyjemne piski, które postawały w aparatach analogowych. Ponadto – dzięki programom specjalistycznym, dedykowanym określonej grupie odbiorców – nowoczesne aparaty słuchowe to urządzenia dostosowane do potrzeb i stylu życia swoich użytkowników. Programy „Muzyka na żywo” oraz „Kino” zapewniają właściwy odbiór muzyki oraz telewizji, z kolei dla użytkowników często podróżujących liniami lotniczymi został opracowany program „Komfort w samolocie”, dzięki któremu latanie z aparatem słuchowym nie jest uciążliwe. Adaptacyjna kierunkowość pozwala natomiast na zachowanie naturalnych zdolności słuchu – do słyszenia selektywnego i przestrzennego – oraz dużą rozdzielczość, dzięki czemu właściciele aparatów słuchowych nie mają problemów ze zrozumieniem swoich rozmówców w miejscach, gdzie natężenie różnych dźwięków jest duże, np. podczas przyjęcia, konferencji czy zebrania.Innowacyjne rozwiązania w aparatach słuchowych są zasługą konkurujących ze sobą producentów tego typu urządzeń, którzy wprowadzają na rynek coraz nowsze propozycje w dziedzinie protetyki słuchu. Nowoczesne aparaty słuchowe dostępne są w wielu poradniach audiologicznych na terenie całego kraju, warto zwrócić uwagę na punkty certyfikowane przez portal ŚwiatSłuchu24.pl, tworzony przez specjalistów.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *