Książki napisane emocjami

Anna Wysocka-Kalkowska zaskarbiła sobie serca czytelników, ponieważ „pisze emocjami” pozwalającymi przeżywać niezapomniane chwile. Wydawnictwo Psychoskok poleca książki autorki wszystkim, którzy cenią poruszające historie.

Wrodzona wrażliwość, która rozbudza wyobraźnię i uczucia sprawia, że Anna Wysocka-Kalkowska za każdym razem oddaje w ręce czytelników jedyne w swoim rodzaju pozycje, które na długo pozostają w pamięci, a to przez to, że autorka potrafi oddać codzienność oraz rzeczywistość, która nas otacza.

Pierwsza książka autorki nosząca tytuł „Kiedy wiosna nie nadchodzi” mile zaskoczyła czytelników, którzy docenili fakt, że poruszona tematyka miłości pozwoliła zobrazować stany psychiczne, które przeżywa kochająca kobieta. Powieść obyczajowa, studium psychologiczne, książka z działu literatura dla kobiet i nie tylko do takich kategorii możemy zakwalifikować te pozycje.
Julia i Marcin wzięli ślub nie długo po tym jak się poznali. Rok po ślubie Marcin wyjechał do USA, miał być tam rok, a nie wraca już od ośmiu lat. Julia nadal kochając męża, czekała na niego aż do pewnego dnia, kiedy zażądała rozwodu. Wzięła urlop, postanowiła sprzedać dom, którą kupiła zaraz po ślubie, aby spłacić połowę domu, mężowi. Jednak malownicza miejscowość, Kazimierz Dolny, zmienia jej nastawienie do życia. Odkrywa prawdę, skrywaną przez jej już nieżyjącego ojca i matkę. Jej życie wywraca się do góry nogami…
Co wydarzy się w życiu Julii? Jaką tajemnice mieli jej rodzice?

 – Bernardzie, powiedz jak to jest, kiedy żyje się z kochaną kobietą prawie czterdzieści lat?

– To tak jak z tą czekoladą, moje dziecko. Jesz ją, w pewnym momencie doprowadza cię do mdłości, ale masz świadomość, że jutro znowu będziesz mieć na nią ochotę. Na żadną inną, bo ta jest twoją ulubioną.

 Anna Wysocka-Kalkowska, „Kiedy wiosna nie nadchodzi”.

Moje życie bez ciebie” to druga książka autorki, która znów pozwoli przeżywać silne emocje. Tym razem Anna Wysocka-Kalkowska nakazuje nam zmierzyć się z żałobą. Ta trudna, a zarazem tak bardzo naturalna tematyka sprawia, że poruszeni do głębi, z zapartym tchem przewracamy kolejne kartki.

Główna bohaterka, Agata, w wieku 18 lat poznaje Tomasza, zakochuje się w nim i ucieka z domu. Po kilku latach wychodzi za niego za mąż, wiodąc szczęśliwie życie. Sielanka nie trwa zbyt długo, gdyż Tomasz ginie w wypadku. Kobieta na kilkanaście miesięcy wpada w przepastną otchłań żalu, żałoby, odrętwienia, całkowicie izolując się od świata. W wyniku starań różnych ludzi, jak też splotów przedziwnych okoliczności, z czasem Agata powoli wraca do życia i funkcjonowania, zaczyna dostrzegać jaśniejsze niż do tej pory odcienie. Kilkutygodniowy pobyt na wsi, z dala od wielkomiejskiej Warszawy, na który została zaproszona staje się punktem zwrotnym i przepustką do budowania życia jeszcze raz, a w tym pomoże jej ktoś, kto się nią zaopiekuje.

Życie nie mierzy się ilością oddechów, a jedynie chwilami, które zapierają dech w piersiach.

 Anna Wysocka-Kalkowska, „Moje życie bez ciebie”.

No votes yet.
Please wait...
Wydawnictwo Psychoskok

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *