Jak zaoszczędzić na wymianie waluty?

Jeśli pracujesz za granicą, istnieje duże prawdopodobieństwo, że chcesz zarobić więcej niż w kraju. Jesteś też pewnie w grupie osób, które zostawiły w Polsce swoich bliskich. Myślałeś zapewne już o tym, by ich zabezpieczyć, ale czy wiesz, co zrobić, by dostali więcej niż dotychczas?Twoja praca przekłada się na poprawę sytuacji materialnej Twojej rodziny. Jednak część Twojego wynagrodzenia, zamiast wpływać do kieszeni najbliższych, zasila konta instytucji finansowych. Dlaczego? Ponieważ pobierają one swoje wynagrodzenie poprzez ustalenie wyższego spreadu, czyli podczas wymiany obcej waluty na polską Twoi bliscy otrzymują kwotę pomniejszoną o ten właśnie spread. Co oznacza to obco brzmiące słowo? Jest to różnica między kursem sprzedaży a kupna waluty. Im jest ona mniejsza, tym więcej zyskujesz jako klient banku czy kantoru.

Jak obniżyć koszty wymiany?

Najniższe różnice kursowe oferują zazwyczaj te instytucje, które mają niskie koszty własne i wielu klientów. Na taki krok mogą pozwolić sobie kantory internetowe, w których formalności ograniczone są do minimum, co nie oznacza zmniejszenia bezpieczeństwa transakcji.

Co oferują kantory internetowe?

Jak przebiega wymiana waluty w kantorze internetowym? Prześledźmy to na przykładzie kantoru Fritz Exchange. Okazuje się, że wymiana waluty jest tutaj znacznie prostsza niż wymiana tradycyjna. Wystarczy zalogować się na platformie, podając dwa numery kont: walutowego i złotówkowego. Pieniądze, jak deklaruje internetowy kantor Fritz Exchange, w 90% transakcji wymieniane są w 15 minut. Oznacza to, że po Twojej wpłacie na konto walutowe i po podaniu konta odbiorca uzyskuje dostęp do przesłanych przez Ciebie środków niemal natychmiast. Ponadto kantor zapewnia bardzo sprawną obsługę techniczną, w której swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się profesjonaliści z dziedziny informatyki i finansów. Pomoc dealerów finansowych, przygotowujących merytoryczne artykuły do mediów branżowych, to oferta szczególnie przydatna dla firm: dzięki niej są one na bieżąco w sytuacji rynkowej. Fritz Exchange zapewnia też doradztwo specjalistów ds. rynków finansowych, którzy są władni negocjować w imieniu kantoru wysokość spreadu. No właśnie. I tu jest spory ukłon w stronę przedsiębiorców, bowiem przy wymianie większych kwot (powyżej 10 tysięcy euro) mogą oni wynegocjować niewiarygodnie niski spread, co przekłada się na uzyskanie znacznych korzyści. Niższe nawet o kilkadziesiąt groszy spready, w porównaniu z bankami i kantorami stacjonarnymi, to przy większych transakcjach wyczuwalna oszczędność.

Fritz Exchange na podium

Kantor internetowy Fritz Exchange jest liderem rynku wymiany walut online. Jego właścicielem jest Fritz Group, która na rynku z powodzeniem funkcjonuje od 2011 roku. Jednak jej doświadczenie sięga dwóch dekad wstecz, a jest to zasługą wyjątkowo starannie dobranych specjalistów – finansistów, matematyków, programistów. Dzięki nim tysiące codziennych transakcji przebiega w bezpiecznych i komfortowych warunkach.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *