Robert Kisiel najlepszy z Polaków w „Zielonym Piekle”

Robert Kisiel, dziewiąty w sesji kwalifikacyjnej, zajął 15 miejsce w wyścigu drugiej rundy serialu Clio Cup na legendarnej „Pętli Północnej” toru Nürburgring w Niemczech. Warszawski kierowca dwukrotnie zaliczył na trasie kontakty z rywalami i osiągnął metę lekko poobijanym samochodem. Po pierwszej kolizji samochód gorzej się prowadził, co utrudniło walkę o lepszą pozycję na mecie. W wyścigu wystartowało w sumie aż 45 samochodów, także z holenderskiej edycji pucharu, przez co w pierwszej fazie wyścigu na torze było bardzo ciasno.

– Byłem przygotowany na hardcore, ale to był hardcore do kwadratu w stosunku do oczekiwań! – powiedział Robert Kisiel tuż po wyścigu, dosłownie wysiadając z samochodu. – Nierówna, dziurawa nawierzchnia, bariery bardzo blisko toru, wiele zakrętów, także „ślepych”, pokonywałem na szóstym biegu bez odjęcia, aż się włosy prostowały pod kaskiem! W kilku miejscach na torze na szczytach auto traciło kontakt z torem i frunęło w powietrzu! Niekiedy tam, gdzie szedłem „na odcięciu”. To była prawdziwa walka o przeżycie. Nordschleife nie wybacza błędów, o czym przekonało się wielu kierowców. Jazda na tym torze wymaga wielkiej dojrzałości i doświadczenia. Chyba nie przypadkiem dwa pierwsze miejsca zajęli kierowcy niemieccy. Szkoda Piotra Wójcika, który jechał bardzo dobrze, ale na ostatnim okrążeniu uderzył w bandę i odpadł z wyścigu. Jestem zadowolony z osiągnięcia mety i zdobytych punktów. Przekonałem się, że Pętla Północna na na darmo nazywana jest „Zielonym piekłem”!

Wyniki wyścigu (klasyfikacja nieoficjalna)

  1. Marc-Uwe Niesewand (D) 41:01,907
  2. Dino Calcum (D) 41:09,776
  3. Frederic Yerly (CH) 41:10,431

15. Robert Kisiel (PL) – 1 okr.

Pozostali Polacy:

17. Maciej Ostoja-Chyżyński – 1 okr.

19. Wojciech Giermaziak – 1 okr.

24. Piotr Wójcik – 2 okr.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *