Dlaczego warto zachować higienę na imprezach masowych

Imprezy masowe wpisały się już na stałe w krajobraz polskiej kultury. Cieszą się one dużą popularnością, o czym świadczy fakt, że powstaje ich coraz więcej lub jedne zastępują drugie, a uczestnicy stale dopisują. Warto jednak pamiętać, że organizacja takiej imprezy wiąże się ze spełnieniem odpowiednich wymogów, o których mowa jest w Ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Jednym z nich jest zapewnienie zaplecza higieniczno-sanitarnego, bez którego ciężko byłoby się obejść.

Krótko o imprezie masowej

Impreza zostaje uznana za masową, gdy liczba jej uczestników jest nie mniejsza niż 1000 w przypadku wydarzenia na otwartej przestrzeni oraz nie mniejsza niż 500 podczas koncertów halowych. Może ona mieć charakter sportowy, rozrywkowy lub artystyczny. Zwykle przyciąga kilka-kilkadziesiąt tysięcy osób, ale zdarzają się również eventy organizowane dla kilkuset uczestników – zauważa ekspert z firmy Sanipol sp. z o.o., która specjalizuje się w projektowaniu i odpowiednim wykonaniu zabudowy pomieszczeń sanitarnych.

Zalety korzystania z zaplecza higieniczno-sanitarnego

Imprezy masowe są doskonałą okazją na promocję różnych produktów. Nierzadko zdarza się, że sponsorem wydarzenia sportowego, zlotu lub festiwalu muzycznego jest producent jakiegoś napoju – od wody, przez sok, po piwo. Dzięki temu teren imprezy jest gęsto zapełniony przez ogródki i bary z alkoholem, przy których czasami nawet kilkadziesiąt tysięcy osób ma ochotę się nawodnić. Toalety w takich miejscach są na wagę złota, dlatego ich ilość jest uregulowana, w zależności od spodziewanej ilości uczestników imprezy.

Wymóg zaplecza higieniczno-sanitarnego podczas wydarzeń, które trwają kilka dni, np. festiwali muzycznych z wydzielonym polem namiotowym, znacznie się poszerza. W takim przypadku oprócz łazienek dostępne są również umywalnie oraz natryski. Są one niezbędne dla osób uczestniczących np. w koncercie podczas ulewy, która zamienia tereny imprezy w prawdziwe błoto. Brak czystej wody w takim miejscu mógłby pomieszać szyki wielu miłośnikom muzyki, którzy często z własnej woli udają się na „błotne kąpiele”.

Dzięki higienie zachowywanej podczas tak wielkich imprez unikniemy różnego rodzaju zatruć, chorób i zakażeń. Dbajmy więc o nasze ciało i nie zapominajmy o środkach czystości oraz korzystaniu z toalet oraz natrysków umieszczonych na terenie imprezy. Wyjdzie nam to tylko na zdrowie.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *