Druga strona Easmusa – debiut literacki Anny Forestern

Oparta na faktach opowieść studentki, która rozpoczęła odkrywanie świata, a przede wszystkim swojego wnętrza przez wyjazd na wymianę studencką.
erasmus

Przeplatające się wątki erotyczne, tęsknota za rodziną oraz drastyczne incydenty z przeszłości czy też spotykanie na swojej życiowej drodze ludzi, którzy wydają się być epizodami sprawiają, że główna bohaterka zaczyna dostrzegać, co jest najważniejsze na świecie…

To nie tylko książka dla młodych ludzi, ale także dla ich rodziców, którzy często nie wiedzą, co robią ich dzieci będąc na wymianie za granicą.

indeks

Celem mojej książki było nie tylko ukazanie kulisów słynnego programu studenckiego „Erasmus”. Moim zadaniem było pokazać czytelnikowi, jak różne kultury wpływają na nasze myślenie, co odbija się między innymi na zachowaniu w związku. Główna bohaterka pochodząca z kraju o wielkiej, krwawej historii, gdzie ludzie przez lata musieli walczyć o swoje, jest nieufna. Będąc w obcym kraju o tak odmiennej kulturze jakim jest Hiszpania, uzależnia się od sielskiego życia. Spotyka na swojej drodze gorącego, przystojnego Hiszpana, dla którego najważniejsza jest rodzina i przyjaźń. Powiedzenie, że przeciwieństwa się przyciągają w tym związku może przysporzyć wiele kłopotów. Dziewczyna, której brak pewności siebie z Polski, o której można niestety powiedzieć, że to naród smutasów i chłopak, który od kołyski jest przyzwyczajony do spotkań towarzyskich do późnej nocy. Jego życie jest pewnego rodzaju pogwałceniem zasad dobrego wychowania z punktu widzenia co najmniej pokolenia rodziców Any. Co więcej – w pewnym momencie bohaterka zaczyna dostrzegać te różnice i zastanawia się, dlaczego tak bardzo hiszpańskie życie jej odpowiada. Pełne krzyku, zatłoczone ulice, ludzie, którzy mają przez pół swojego życia siestę czy wszystko odkładane na „manana” są tylko kwintesencją całości kultury, w której się zakochuje i nie może przeboleć tego, że w jej narodzie wszystko wygląda inaczej. 

Książka Anny Forestern ma właśnie swoją premierę. Można ją kupić w sklepie internetowym tylkorelaks.pl

Zapisz

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *