Rodzaje choinek na Boże Narodzenie

Na miesiąc nawet dwa przed świętami czuć już ich klimat. Sklepy wypełniają się po brzegi propozycjami na prezenty i kolorowymi gadżetami, a co z tradycją?

Jednym z najważniejszych zakupów, jaki powinniśmy poczynić jest właśnie wybór odpowiedniego drzewka. Oczywiście wybieramy się po nie najczęściej na targ, najwcześniej kilka dni przed Wigilią. Chodzi przecież o to, aby naj najdłużej postało w naszym mieszkaniu czy domu. Jednak obmyślenie zakupu wymaga czasu i warto zabrać się za to znacznie szybciej.

Sztuczne drzewko

Wiele osób decydowało się nawet na zakup plastikowej choinki. Mimo, że takie drzewka wydają się być dobrą inwestycją, płacimy za nie tylko raz i starczają na kilka, kilkanaście lat, to jednak nie do końca oddają klimat świąt. Obecnie sztuczne choinki wyglądają coraz bardziej naturalnie, jednak nie mają specyficznego zapachu żywicy, za którym wiele osób przepada. W takim przypadku lepiej jest wybrać drzewko naturalne.

Tradycja przede wszystkim

W Polsce najchętniej wybieramy świerk pospolity. Cechuje go niska cena, a poza tym wydziela intensywny zapach. Nie sprawie większych problemów – igły są krótkie, więc można bez przeszkód je ubrać. Jeśli dobrze o nie zadbamy, to postoi nawet kilka tygodni. Należy jednak pamiętać o regularnym podlewaniu.

Walory estetyczne wygrywają

Coraz popularniejszy staje się świerk srebrny. I chociaż nieraz trudno go kupić w tradycyjnych punktach sprzedaży, to coraz więcej osób się do niego przekonuje. Jest trwalszy niż jego poprzedni kuzyn oraz zachwyca wyglądem. W kilku wariantach kolorystycznych występuje świerk biały. Często spotykany jest w ogrodach, ale jako drzewko bożonarodzeniowe do naszego domu również się świetnie nadaje. Musimy tylko zwrócić uwagę na ozdoby. Jest on na tyle gęsty, że z typowymi bombkami może być problem.

Trwałość i tradycja

Jeśli chcemy zachować typowe tradycje, ale jednocześnie długo cieszyć się choinką w naszym domu, warto zastanowić się nad wybraniem jodły. Właśnie jodła pospolita bardzo przypomina świerk, a jednocześnie jest bardziej wytrzymała. Jodła w wersji kaukaskiej charakteryzuje się gęściejszymi gałązkami i igłami. Jeśli chcemy postawić na piękny zapach unoszący się w domu – warto kupić sosnę. Co prawda ma ona długie igły i jej ubieranie może być trudne, ale jest to warte zachodu. Drzewko pięknie się prezentuje, a poza tym wydziela bardziej intensywny aromat niż świerk.

Fachowa pomoc

Jeśli nie jesteśmy przekonani, które drzewko powinniśmy zabrać ze sobą do domu, warto podpytać o to sprzedawcę, np. http://choinkiwarszawa.pl/. Z pewnością udzieli cennych wskazówek, które doprowadzą nas do tego „jedynego” drzewka bożonarodzeniowego.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *