Bramy garażowe i przemysłowe. Czym się kierować podczas wyboru?

Podczas budowy domu lub siedziby firmy przychodzi moment, w którym trzeba wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie w zakresie bram i wjazdów na posesje. Na rynku znaleźć można cały szereg zaawansowanych systemów wjazdowych, jednak brak wiedzy na temat ich budowy i funkcjonalności często kończy się podjęciem złej decyzji. Zanim dokonamy zakupu warto zwrócić uwagę na podstawowe właściwości bram, które świadczą o ich solidnym wykonaniu. Czym więc charakteryzuje się nowoczesna i solidna brama garażowa, a czym przemysłowa?

Innowacyjne rozwiązanie dla garażu

Przez bardzo długi czas utrzymywał się trend na bramy garażowe działające uchylnie, jednak na przestrzeni lat pojawiły się nowe, bardziej funkcjonalne modele, a mianowicie bramy z segmentów. Stanowią one aktualnie jedno z najlepszych rozwiązań dla domowego garażu, zapewniając nie tylko większe bezpieczeństwo, ale także pozwalając na zaoszczędzenie miejsca w jego wnętrzu. Pierwszym aspektem na który powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze jest materiał z którego wykonano konstrukcje nośną. Wysokiej jakości segmentowe bramy garażowe posiadają profile ze stali ocynkowanej, która wyróżnia się szczególną odpornością na korozje. Takie rozwiązanie chroni bramę przed rdzą na wiele lat. Następnym ważnym czynnikiem jest wielkość segmentów. Bramy garażowe o wysokim standardzie posiadają segmenty o grubości minimum 40 milimetrów i wyposażone są kształtowe połączenia wraz z uszczelnieniami. Zwarta konstrukcja elementów nie tylko chroni przed włamaniem, ale także doskonale izoluje ciepło. Trzecią znaczącą cechą jest bezpieczeństwo użytkowania. Nowoczesne bramy garażowe powinny posiadać mechanizmy chroniące przed pęknięciem sprężyn lub przytrzaśnięciem palców. Ważnym aspektem jest również wygoda użytkowania. Warto zwrócić uwagę na zastosowane napędy oraz elektronikę. Najlepszym rozwiązaniem jest taki system, który umożliwi otwieranie bramy za pomocą pilota.

Brama do firmy lub warsztatu

Wybór bramy przemysłowej jest ściśle uzależniony od rodzaju działalności którą prowadzimy i warunków w których będzie ona pracowała. Wstępne ustalenia umożliwiają dobranie odpowiednich elementów konstrukcyjnych. Bramy przemysłowe ze stali ocynkowanej sprawdzą się w warsztatach samochodowych i magazynach, a konstrukcje aluminiowe w takich miejscach jak myjnie samochodowe (aluminium jest bardziej odporne na działanie wilgoci). Drugim aspektem jest wybór systemu prowadzenia bramy. Najlepszym wyborem jest dopasowanie prowadnic do budowy pomieszczenia. W tym przypadku producenci prześcigają się w tworzeniu nowych rozwiązań, więc nie ma problemu w zamówieniu systemu na wymiar. Kolejnym czynnikiem, ważnym przy wyborze bramy jest sterowanie. Manualne rozwiązania już dawno przestały być stosowane, więc podczas zakupu powinniśmy postawić przede wszystkim na automatyczny system otwierania. Warto zwrócić uwagę także na bezpieczeństwo. Bramy przemysłowe wysokiej jakości wyposażane są w specjalne zabezpieczenia chroniące przed wypadkami w przypadku zerwania linek lub spręż. Lepiej wybrać droższy model i być pewnym, że nie stanie nam się krzywda.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *