Jak najlepiej nawadniać swój trawnik?

Trawa wymaga odpowiedniego nawodnienia, zwłaszcza, kiedy na dworze jest susza. Bez odpowiedniej pielęgnacji trawa uschnie i stanie się żółta.<br>
Gęsta i zielona trawa jest nieodzownym elementem każdego pięknego ogrodu.

Najważniejsze jest nawadnianie. Słońce i ciepłe dni sprawią, że trawa będzie nie tylko szybko rosła, ale stanie się zielona i gęsta. Niezbędne jednak jest odpowiednie nawadnianie, zwłaszcza, gdy brakuje deszczu. Wtedy trawa może stać się żółta i uschnąć. Bez względu na to, jaką trawę masz: czy posianą z nasion czy trawę z rolki, wymaga ona nawadniania. Zwłaszcza jest to ważne w pierwszych stadiach, gdy są posiane nasiona. Woda pomoże im wykiełkować, dzięki czemu nie uschną. Jeśli posiadasz trawnik z rolki, odpowiednie nawodnienie pomoże korzeniom „zadomowić” się w nowym podłożu. Trawa przyjmie się w ciągu kilku dni.

Warto wiedzieć, że korzenie trawy sięgają nawet 10 – 15 cm w dół, dlatego lekkie podlanie nie zawsze może wystarczyć. 2 – 3 razy w tygodniu najlepiej podlać obficie trawnik, by woda przesiąkła do niższych warstw gleby. Najlepsza pora na podlewanie to wcześnie rano lub po zmierzchu. W pełnym słońcu nie ma sensu tego robić, ponieważ krople skupiają promienie słoneczne, a to z kolei może przyczynić się do spalenia trawy. Drugim powodem jest fakt, że w pełnym słońcu woda szybciej wyparuje.

Co prawda, podlewanie trawy może być, (choć wcale nie musi) niezwykle pracochłonne. Zwłaszcza, jeśli posiadasz dużą działkę czy ogród. W takim przypadku warto zastosować system automatycznego nawadniania. Wiele firm, np. Centrum Zakładania Ogrodów zajmuje się dobieranie i montażem takich systemów. Specjaliści dobiorą odpowiednie natryski i umieszczą je w strategicznych miejscach w Twoim ogrodzie. Dzięki temu nie będzie problemu z regularnym nawadnianiem trawnika.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *